Yhteystiedot

TPE Turun Pelti ja Eristys Oy

Piikkiö

Pasi Räty

Toimitusjohtaja, myynti teräsrakenteet ja julkisivut

Pasi Räty

Toimitusjohtaja, myynti teräsrakenteet ja julkisivut

+358 40 594 0623
pasi.raty@tpe.fi

Riikka Räty

Talouspäällikkö

Riikka Räty

Talouspäällikkö

+358 400 896 169
riikka.raty@tpe.fi

Salla Hiltunen

Toimistopalvelut

Salla Hiltunen

Toimistopalvelut

+358 40 777 6893
salla.hiltunen@tpe.fi

Eero Väinölä

Laatujohtaja

Eero Väinölä

Laatujohtaja

+358 40 778 7516
eero.vainola@tpe.fi

Ville Kirjonen

Myyntijohtaja

Ville Kirjonen

Myyntijohtaja

+358400717458
ville.kirjonen@tpe.fi

Paavo Mäkinen

Tuotantojohtaja

Paavo Mäkinen

Tuotantojohtaja

+358 50 434 7643
paavo.makinen@tpe.fi

Iiro Räty

Hankintajohtaja

Iiro Räty

Hankintajohtaja

+358 40 821 0565
iiro.raty@tpe.fi

Toni Juutinen

Konepajapäällikkö, hitsauskoordinaattori

Toni Juutinen

Konepajapäällikkö, hitsauskoordinaattori

Teräsrakennetehtaan työnjohtaja valmistusluokka 2 (FISE)
+358 43 211 1808
toni.juutinen@tpe.fi

Taneli Käyhkö

Pääsuunnittelija

Taneli Käyhkö

Pääsuunnittelija

+358 50 339 6107
taneli.kayhko@tpe.fi

Aki Ahtiainen

Suunnittelija

Aki Ahtiainen

Suunnittelija

+358 50 382 1340
aki.ahtiainen@tpe.fi

Tapani Oikemus

Suunnittelija, teräs, alumiini ja lasirakenteet

Tapani Oikemus

Suunnittelija, teräs, alumiini ja lasirakenteet

+358 50 400 7446
tapani.oikemus@tpe.fi

Erik Wihervuori

Suunnittelija

Erik Wihervuori

Suunnittelija

+358 50 472 4153
erik.wihervuori@tpe.fi

Veikko Ojala

Työpäällikkö

Veikko Ojala

Työpäällikkö

+358 50 569 3250
veikko.ojala@tpe.fi

Imre Triisberg

Asennustyönjohto

Imre Triisberg

Asennustyönjohto

+358 46 922 4667
imre.triisberg@tpe.fi

Heiki Migur

Asennustyönjohto

Heiki Migur

Asennustyönjohto

+358 50 381 7792
heiki.migur@tpe.fi

Aki Pihlajamäki

Projektipäällikkö

Aki Pihlajamäki

Projektipäällikkö

1(AA)-rakenneluokan vastaava teräsrakenteiden asennustyönjohtaja
Poikkeuksellisen vaativa -vaativuusluokan vastaava teräsrakenteiden asennustyönjohtaja, uudisrakentaminen
Poikkeuksellisen vaativa -vaativuusluokan betonielementtien asennustyönjohtaja, uudisrakentaminen
+358 50 411 3110
aki.pihlajamaki@tpe.fi

Arto Kallio

Alumiinirakenteet, työmaapäällikkö

Arto Kallio

Alumiinirakenteet, työmaapäällikkö

Vaativa –vaativuusluokan vastaan teräsrakenteiden asennustyönjohtaja, uudisrakentaminen (FISE)
Poikkeuksellisen vaativa –vaativuusluokan vastaava teräsrakenteiden asennustyönjohtaja, uudisrakentaminen (FISE)
Vaativa –vaativuusluokan rakennustyön vastaava työnjohtaja, uudisrakentaminen (FISE)
Vaativa –vaativuusluokan rakennustyön vastaava työnjohtaja, korjausrakentaminen (FISE)
+358 45 264 7586
arto.kallio@tpe.fi

Kalle Valta

Työpäällikkö

Kalle Valta

Työpäällikkö

+358 40 832 4402
kalle.valta@tpe.fi

Matti Lindgren

Projektipäällikkö

Matti Lindgren

Projektipäällikkö

+358504096626
matti.lindgren@tpe.fi

Jari Uuttu

Asennustyönjohtaja

Jari Uuttu

Asennustyönjohtaja

+358504300876
jari.uuttu@tpe.fi

Esa Grönberg

Tietojärjestelmät

Esa Grönberg

Tietojärjestelmät

+358 50 468 5718
esa.gronberg@tpe.fi

Julius Saario

Tilaustenkäsittelijä

Julius Saario

Tilaustenkäsittelijä

+358505266464
julius.saario@tpe.fi

Kalle Lappalainen

Logistiikka

Kalle Lappalainen

Logistiikka

+358 50 357 7891
kalle.lappalainen@tpe.fi

Roman Karepov

Hitsauksen apulaiskoordinaattori

Roman Karepov

Hitsauksen apulaiskoordinaattori

+358503816855
roman.karepov@tpe.fi

Ota meihin yhteyttä

Nimi*

Sähköposti*

Viesti